• Οι μαθητές του γυμνασίου επιστρέφουν στα θρανία: συναντήσεις και μέτρα υγειονομικής ασφάλειας-0
  • Οι μαθητές του γυμνασίου επιστρέφουν στα θρανία: συναντήσεις και μέτρα υγειονομικής ασφάλειας-1
  • Οι μαθητές του γυμνασίου επιστρέφουν στα θρανία: συναντήσεις και μέτρα υγειονομικής ασφάλειας-2
  • Οι μαθητές του γυμνασίου επιστρέφουν στα θρανία: συναντήσεις και μέτρα υγειονομικής ασφάλειας-3
  • Οι μαθητές του γυμνασίου επιστρέφουν στα θρανία: συναντήσεις και μέτρα υγειονομικής ασφάλειας-4
  • Οι μαθητές του γυμνασίου επιστρέφουν στα θρανία: συναντήσεις και μέτρα υγειονομικής ασφάλειας-5
  • Οι μαθητές του γυμνασίου επιστρέφουν στα θρανία: συναντήσεις και μέτρα υγειονομικής ασφάλειας-6

Τη Δευτέρα, 1η Φεβρουαρίου, καλωσορίσαμε εκ νέου τους μαθητές του γυμνασίου του γαλλικού και του ελληνικού τμήματος. Στις φωτογραφίες μπορείτε να δείτε μερικές στιγμές επανένωσης.

Η διοίκηση, οι σχολικοί βοηθοί, και το διδακτικό προσωπικό επέβλεπαν και υπενθύμιζαν καθ’ όλη τη διάρκεια αυτής της ημέρας τις σωστές οδηγίες στους μαθητές, την προσοχή που πρέπει να τηρούν στα μέτρα υγειονομικής ασφάλειας, σημειώνοντας δε ότι η τήρηση των κανόνων θα συμβάλλει για να παραμείνει ανοιχτό το σχολείο όσο το δυνατόν περισσότερο.

Μολονότι έχουμε αυτούς τους περιορισμούς, τις μάσκες, τα αντισηπτικά χεριών, την τήρηση των αποστάσεων, με μεγάλη μας χαρά είδαμε και πάλι τους μαθητές μας να παρευρίσκονται στο φουαγιέ, στην ταράτσα, στις αίθουσες διδασκαλίας... Ελπίζουμε να δούμε σύντομα την επιστροφή των μαθητών λυκείου, οι οποίοι θα ήθελαν κι αυτοί να συνεχίσουν την κανονική πορεία της σχολικής τους εκπαίδευσης.