LFHED info Covid-19 - 2

" Η Ελληνογαλλική Σχολή Ευγένιος Ντελακρουά διανύει μία περίοδο αναταράξεων και αβεβαιότητας όπως και όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα ανεξαρτήτως συστήματος γαλλικού ή ελληνικού. Το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό μέχρι και τις 10 Απριλίου, την προηγούμενη των διακοπών του Πάσχα. Με την επιφύλαξη ενδεχόμενης νέας κυβερνητικής απόφασης, η επιστροφή μαθητών και προσωπικού θα είναι εφικτή τη Δευτέρα το πρωί στις 27 Απριλίου. Για οποιαδήποτε πιθανή αλλαγή της κατάστασης θα υπάρξει εκ νέου ενημέρωση προς τις οικογένειες. Μπροστά σε αυτή τη δυσκολία το σύνολο του προσωπικού συντάχθηκε με στόχο την προτεραιότητα στη διδακτική συνέχεια και παροχή υπηρεσιών όσο το δυνατόν πιο αποτελεσματική. Στο όνομα όλης της εκπαιδευτικής κοινότητας αλλά και της Διεύθυνσης θα ήθελα να διαβεβαιώσω τους γονείς και τους μαθητές πως δεσμευόμαστε να σεβαστούμε, ακόμη και εξ'αποστάσεως, προθεσμίες και σημαντικές ημερομηνίες, προς όφελος πάντοτε των μαθητών μας ακολουθώντας βέβαια τις αποφάσεις των ανώτερων εκπαιδευτικών αρχών."

Ο Γενικός Διευθυντής
Οι διεθυντές του LFHED