Οι μαθητές του Α5 Γαλλικών συμμετέχουν στα ατελιέ microfolies του Γαλλικού Ινστιτούτου

Οι μαθητές του τμήματος Α5 Γαλλικών του ελληνικού τμήματος έκαναν την πρώτη τους επίσκεψη στο Γαλλικό Ινστιτούτο συμμετέχοντας στα ατελιέ microfolies όπου οι καθηγήτριες του Ινστιτούτου πάντρεψαν με μοναδικό τρόπο καλλιτεχνική έκφραση και επικοινωνιακές δεξιότητες στην ξένη γλώσσα. Οι νέοι μαθητές μας έπαιξαν παιχνίδια γνώσεων και μέσα από τις δικές τους δημιουργίες ανακάλυψαν διάσημα έργα τέχνης. Πήραν ακόμη το πρωινό τους στην καφετέρια του Ινστιτούτου. Και όλα αυτά σε μια ατμόσφαιρα διασκεδαστική, δημιουργική και πάνω από όλα γαλλόφωνη!

Για να δείτε τις δημιουργίες των μαθητών μας, πατήστε τους παρακάτω συνδέσμους :