Οι μαθητές του Α1 Γυμνασίου στο ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ

"Με σύνθημα μας, όλοι είμαστε διαφορετικοί , αλλά όλοι ίσοι πραγματοποιήσαμε μαζί με τους μαθητές του Α1 Γυμνασίου, μια επίσκεψη στο ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ για παιδιά με αναπτυξιακές και συναισθηματικές διαταραχές. Το Κέντρο λειτουργεί από το 2006, στο Κορωπί και δέχεται παιδιά ηλικίας 3-14 ετών.

Οι μαθητές μας μαζί με τα παιδιά του κέντρου, συμμετείχαν σε διάφορες δραστηριότητες που οργάνωσαν οι υπεύθυνοι του Κέντρου Αγκαλιά. Οι μαθητές μας με την φωνή της καρδιάς τους, επικοινώνησαν, συνεργάστηκαν, έπαιξαν και αντάλλαξαν σκέψεις με τα παιδιά του κέντρου. Μέσα από αυτή την επίσκεψη, απέκτησαν πολύτιμες και άφθονες εμπειρίες, το πόσο σημαντική είναι η αγάπη, η προσφορά και η ελπίδα. Ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός, έχει αξία, πρέπει λοιπόν να έχει μια θέση στο καράβι της ζωής, με σεβασμό και αξιοπρέπεια.

Θα ήθελα προσωπικά να ευχαριστήσω όλους τους μαθητές για την άψογη παρουσία και συμπεριφορά τους. Τους αξίζει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!!!!"

Α. Παρίτση, καθηγήτρια θρησκευτικών

Για να δείτε τον απολογισμό του Κέντρου Ημέρας ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΓΚΑΛΙΑ για την επίσκεψη των μαθητών μας, πατήστε εδώ.