• Η μαθήτρια μας, Irina Kjelsen, κέρδισε το 1ο βραβείο γαλλικών σχολών του εξωτερικού στο διαγωνισμό συγγραφής Louis Guilloux.-0
  • Η μαθήτρια μας, Irina Kjelsen, κέρδισε το 1ο βραβείο γαλλικών σχολών του εξωτερικού στο διαγωνισμό συγγραφής Louis Guilloux.-1

Φέτος, όπως και κάθε χρόνο, οι μαθητές της 1ère3 (Γ΄ λυκείου), υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας τους, Maryse Fraysseix, έλαβαν μέρος στον 27ο Διαγωνισμό Louis Guilloux για νέους.

Η μαθήτρια μας, Irina Kjelsen, κέρδισε το 1ο βραβείο για το διήγημα της με τίτλο Déclassement, το οποίο μπορείτε να ανακαλύψετε κάνοντας κλικ εδώ.

Τα συγχαρητήρια μας στην Irina!