Η Echo d'Eugène είναι η εφημερίδα σας, η εφημερίδα των μαθητών του LFHED ! Το προσεχές νούμερο περιμένει τα άρθρα σας!

Επιθυμείτε να δημιουργήσετε; Χαίρεστε στην ιδέα να ερευνήσετε και να εκφραστείτε στη γλώσσα της επιλογής σας: ελληνικά ή γαλλικά; Έχετε διάθεση να γράψετε για το θέμα που σας αρέσει, που σας εμπνέει, που σας γοητεύει, που σας ωθεί να ονειρεύεστε; Έχετε διάθεση να συνεργαστείτε με τους μαθητές των δύο τμημάτων; Έχετε διάθεση να ασκηθείτε στη δημοσιογραφική γραφή;

Προσχωρήστε στην ομάδα των δημοσιογράφων της 'Echo d'Eugène. Θα έχετε τη χαρά και την περηφάνια να μοιραστείτε το άρθρο ή το σκίτσο σας με όλη την κοινότητα του LFH και ευρύτερα απ' αυτή, γιατί η 'Echo d'Eugène δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα του LFHED. Θα βιώσετε πάνω απ' όλα, την ελευθερία του τύπου και την ελευθερία της έκφρασης.

Στείλτε τα άρθρά σας στην ακόλουθη διεύθυνση:

Ή επικοινωνήστε με τις καθηγήτριες Irène Sanchez (irene.sanchez@lfh.gr) και Irène Antonopoulou (irene.antonopoulou@lfh.gr)