• Για την Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού Γαλλίας, η Ελληνογαλλική Σχολή Ευγένιος Ντελακρουά τιμάει τον Άδωνι Βλάσση, μαθητής Γ' λυκείου του Γαλλικού τμήματος, πρωταθλητής στο πόλο ! -0
  • Για την Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού Γαλλίας, η Ελληνογαλλική Σχολή Ευγένιος Ντελακρουά τιμάει τον Άδωνι Βλάσση, μαθητής Γ' λυκείου του Γαλλικού τμήματος, πρωταθλητής στο πόλο ! -1

Ο Άδωνις Βλάσσης μαθητής Γ' λυκείου του Γαλλικού τμήματος, κατέκτησε ως μέλος της εθνικής ομάδας υδατοσφαίρισης της Ελλάδας την τέταρτη θέση στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων του 2019 που διεξήχθει στην Τυφλίδα της Γεωργίας τον Αύγουστο.

Επισης ως μέλος των ομαδων εφήβων και νέων ανδρών, του Ναυτικου Ομίλου Βουλιαγμένης κατέκτησε τις δεύτερες θέσεις στα αντίστοιχα πανελλήνια πρωταθλήματα το 2019.