Μαθητές μουσικοί του LFHED, έχετε μέχρι τις 23 Σεπτεμβρίου για να εγγραφείτε στην 5ηέκδοση της Orchestre des lycées français du monde !

Η Ορχήστρα των Γαλλικών Σχολείων του κόσμου συγκεντρώνει 70 μαθητές μουσικούς από Α’ Γυμνασίου μέχρι Γ’ Λυκείου όλων των ηπείρων. Οι μαθητές μπορούν να δοκιμαστούν μέχρι τις 23 Σεπτεμβρίου.

Όπως κάθε χρόνο, οι μαθητές που θα έχουν επιλεγεί, θα συγκεντρωθούν όλοι μαζί για να αρχίσουν τις πρόβες, τέλη Ιανουαρίου, στην Ισπανία. Η Ορχήστρα των Γαλλικών Σχολείων του κόσμου θα παίξει το Μάρτιο στο Παρίσι στο μυθικό Studio 104 της Radio France μπροστά σε κοινό 800 ανθρώπων.

Αναζητούνται τα έξης όργανα : βιολί, βιόλα, τσέλο, μπάσο, φλάουτο και πίκολο, όμποε, αγγλικό κόρνο, φαγκότο, κλαρινέτο, κόρνο, τρομπέτα, τρομπόνι, τούμπα, τύμπανα, πιάνο, άρπα.

Ενθαρρύνουμε θερμά τους μουσικούς μαθητές μας να συμμετάσχουν σε αυτήν την υπέροχη, διεθνή και ανθρώπινη μουσική περιπέτεια.

Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της AEFE :