• Για άλλη μια χρονιά, συμβουλές επαγγελματικού προσανατολισμού από τον Σπύρο Μιχαλούλη προς τους μαθητές μας-0
  • Για άλλη μια χρονιά, συμβουλές επαγγελματικού προσανατολισμού από τον Σπύρο Μιχαλούλη προς τους μαθητές μας-1
  • Για άλλη μια χρονιά, συμβουλές επαγγελματικού προσανατολισμού από τον Σπύρο Μιχαλούλη προς τους μαθητές μας-2
  • Για άλλη μια χρονιά, συμβουλές επαγγελματικού προσανατολισμού από τον Σπύρο Μιχαλούλη προς τους μαθητές μας-3
  • Για άλλη μια χρονιά, συμβουλές επαγγελματικού προσανατολισμού από τον Σπύρο Μιχαλούλη προς τους μαθητές μας-4

Σήμερα Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2020 επισκέφτηκε τη Σχολή μας ο κος Σπύρος Μιχαλούλης, σύμβουλος επαγγελματικού προσανατολισμού.

Μίλησε στους μαθητές της Γ Γυμνασίου, Α και Β Λυκείου για την σημασία της σωστής μελέτης αλλά και για την επιλογή του επαγγέλματος. Μέσα από μια γλώσσα απλή και κατανοητή από τους μαθητές, τους καθήλωσε για περίπου δύο ώρες, δίνοντας τους παραδείγματα προς μίμηση αλλά και προς αποφυγή. Μίλησε για τις προκαταλήψεις και τις εμμονές σχετικά με τις σπουδές, αλλά και για τη σημασία του να κάνεις τελικά αυτό που σου αρέσει. Σίγουρα τους έδωσε τροφή για σκέψη αλλά τους έδωσε και μια μέθοδο για να μπορέσουν να πάρουν αποφάσεις σχετικά με τις σπουδές τους.