Galette des rois και Βασιλόπιτα 2020
Στις 13 Ιανουαρίου, το προσωπικό του σχολείου είχε τη χαρά να κόψει κατά τα γαλλικά ήθη μια galette des rois και μια βασιλόπιτα, όπως επιβάλλει η ελληνική παράδοση, με την παρουσία αντιπροσώπων της AFHE, του Δήμου Αγίας Παρασκευής και του IFG. Μας τίμησαν με την παρουσία τους:
• Θεόδωρος Φορτσάκης, Πρόεδρος της AFHE
• Βασίλης Ζορμπάς, Δήμαρχος Αγίας Παρασκευής
• Μιλτιάδης Κύρκος, Γενικός Γραμματέας του Δήμου Αγίας Παρασκευής
• Μαριλένα Παπαδοπούλου, Δημοτικός Σύμβουλος
• Chantal Picharles, Προξενικός Σύμβουλος
• Pierre -Yves Turellier, Ακόλουθος Εκπαιδευτικής Συνεργασίας του IFG

Στην ομιλία του ο Δήμαρχος αναφέρθηκε στην στενή συνεργασία του Δήμου Αγίας Παρασκευής με το σχολείο μας και διατύπωσε τη βεβαιότητα μιας εποικοδομητικής συνεργασίας. Ο Διευθυντής απευθυνόμενος στο σύνολο του προσωπικού, τους ευχαρίστησε όλους για την υποστήριξη τους, όταν ανέλαβε τα καθήκοντά του τον Σεπτέμβρη του 2019. Επί τη ευκαιρία, ανακοίνωσε τα τους στόχους για το 2020 και κάλεσε όλους να συμμετάσχουν.

Κατά τη διάρκεια της κοπής, όλοι οι παρευρισκόμενοι πήραν… μια γεύση Ελλάδας και Γαλλίας, Βρετάνης για την ακρίβεια.