Επίσκεψη και δραστηριότητες εκπαιδευτικές και ψυχαγωγικές στο Κέντρο Πολιτισμού Σταύρος Νιάρχος

Την Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου οι καθηγητές ελληνικών και οι τάξεις 6.1 και 6.2 πραγματοποίησαν μια εκπαιδευτική επίσκεψη στον χώρο του Κέντρου Πολιτισμού - "Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος". Εκεί είχαν τη χαρά να συμμετάσχουν στον "Μαραθώνιο", ένα βιωματικό και διαδραστικό παιχνίδι περιήγησης στους διάφορους χώρους του Κέντρου που ενθουσίασε μαθητές και καθηγητές! Η επίσκεψη στους νέους χώρους της Εθνικής Βιβλιοθήκης καθώς και της Λυρικής Σκηνής άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Οι μαθητές επίσης συμμετείχαν σε ομαδικά παιχνίδια στον κεντρικό χώρο του Πάρκου, τα οποία εμψύχωσαν ειδικοί γυμναστές με εξαιρετική διάθεση. Ήταν μια πανέμορφη εμπειρία για όλους!