Αποστολή Βιβλίων του CDI στους μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου

Για να μπορούν οι μαθητές να συνεχίσουν να έχουν πρόσβαση στο υλικό μας, τοCDIπροτείνει τον εξ αποστάσεως δανεισμό.

Πώς θα λειτουργήσει;

• -Οι μαθητές διαλέγουν έως 3 βιβλία από τους καταλόγους μας, που βρίσκονται στο διαδίκτυο. Εδώ για τα γαλλικά και αγγλικά βιβλία, εδώ για τα ελληνικά.
  • - Αντιγράφουν τον τίτλο και τον συγγραφέα του βιβλίου, τον τίτλο και τον αριθμό του περιοδικού, που τους ενδιαφέρει.
  • -Κάνουν την κράτησή τους,στέλνοντας ένα mail στο cdi@lfh.gr και γράφοντας καθαρά το όνομά τους, το τμήμα τους , το επώνυμο των γονέων και τον αριθμό τηλεφώνου τους, τη διεύθυνσή και τον ταχυδρομικό τους κώδικα.
  • - Τα βιβλία θα στέλνονται το συντομότερο δυνατόν (το σχολείο αναλαμβάνει τα έξοδα αποστολής).
  • - Οι μαθητες θα επιστρέψουν τα βιβλία στο CDI όταν τα σχολεία ξανανοίξουν.

Σημείωση:

Ο εξ αποστάσεως δανεισμός θα διαρκέσει όσο το σχολείο παραμένει κλειστό και απευθύνεται μόνο στους μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου.

Μόνο τα βιβλία και τα περιοδικά δανείζονται.