7η διοργάνωση της Grande Course του LFHED 2024

Την Κυριακή 10 Μαρτίου στις 10.00 π.μ. διεξήχθησαν και φέτος οι καθιερωμένοι αγώνες βουνού La Grande Course du LFHED, με αφετηρία και τερματισμό την Ι. Μ. Αγίου Ιωάννη Κυνηγού στον Υμηττό. Την εκκίνηση έδωσε ο Δήμαρχος της Αγίας Παρασκευής κ. Μυλωνάκης και τις απονομές ο Proviseur της Σχολής μας, ο κ. Ganier. Η διοργάνωση ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήματα για τους συμμετέχοντες αθλητές οι οποίοι μάλιστα απόλαυσαν τις διαδρομές καθώς φέτος ο καιρός ήταν σύμμαχός μας. Για τη φετινή διοργάνωση αποκομίσαμε κολακευτικά σχόλια από όλους τους συμμετέχοντες και νιώσαμε περήφανοι για τις διακρίσεις των μαθητών μας, ειδικά στον αγώνα των 5000μ γυναικών. Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για του χρόνου προσβλέποντας σε ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες!