Το παγκάκι της φιλίας
  • Το παγκάκι της φιλίας-0
  • Το παγκάκι της φιλίας-1
  • Το παγκάκι της φιλίας-2

Tο παγκάκι της φιλίας ενθουσίασε τους μαθητές του CM2C που συμμετείχαν στη δημιουργία του πριν αφήσουν το δημοτικό για να πάνε στο γυμνάσιο στο τέλος της σχολικής χρονιάς 2021-2022! Η λειτουργία του είναι απλή. Όποιος μαθητής νιώθει μόνος ή δίχως φίλους, μπορεί να κάτσει εκεί, έτσι ώστε να μεταφέρει εύκολα και άμεσα το μήνυμα του στους συμμαθητές του. Ειδικά οι μικροί μαθητές, όπως του CP μπορούν να το χρησιμοποιήσουν εάν η προσαρμογή τους στο δημοτικό σχολείο είναι δύσκολη.

Οι CM2C με την δασκάλα τους, κυρία Γεωργία Μπαϊρακτάρη, έστησαν το παγκάκι της φιλίας στον κεντρικό προαύλιο χώρο του δημοτικού σχολείου με πολλή αγάπη για τους μαθητές στις μικρότερες τάξεις! Ο διευθυντής κ. Rapp και η ομάδα της γραμματείας του δημοτικού άφησαν και αυτοί το αποτύπωμα της παλάμης τους!

Postes en rapport