Ateliers - Ομάδες

ΟΜΑΔΑ 1

PETIT NICOLAS

ΟΜΑΔΑ 2

ASTERIX

10.15-11.45

“TESTONS NOS CONNAISSANCES EN FRANCAIS”

ANNIE ANAGNOSTOPOULOU & FATIMA SALMI

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΦΥΣΙΚΗΣ

10.15-11.45

“LES PETITS LINGUISTES –
ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΟΙ”

MARTHA ASFI

HALL & 419

11.45-12.15

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

11.45-12.15

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

12.20-13.30

"e-ΠΑΙXΝΙΔΙ SCRATCH"

(ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ)
ΚΩΣΤΑΣ ΣΧΟΙΝΑΣ
 
ΑΙΘΟΥΣΑ 215

12.20-13.20

"ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ"

(PING-PONG)
ΜΑΡΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
 
ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

13.40-15.00

"ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ"

PING-PONG
ΜΑΡΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ
 
ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

13.30-15.00

“ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΣ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΜΑΣΚΑ”

ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΚΩΣΤΗΣ

 

ΑΙΘΟΥΣΑ 402

ΟΜΑΔΑ 3

ANTICLIMAX

ΟΜΑΔΑ 4

KAKOFONIX

10.15-11.45

"ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΤΕΡΙΣΗ - BADMINTON"

ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΓΙΑΚΟΥΒΑΚΗ
 
ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

10.15-11.45

“MA TOUR ATTRAPE LE VIDE, LE CIEL, LES NUAGES”

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΚΑΓΙΩ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ

11.45-12.15

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

11.45-12.15

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

12.20-13.50

“MA TOUR ATTRAPE LE VIDE, LE CIEL, LES NUAGES”

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΚΑΓΙΩ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ

12.20-13.25

“ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΧΟΡΟΥ-ΚΙΝΗΣΗΣ & ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ”

ΑΙΜΟΝΑΣ ΓΑΡΟΦΑΛΛΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

14.00-15.00

"ΜΑΓΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ"

ΑΝΝΑ ΤΖΙΜΑ  ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΡΙΟΔΗΜΑΣ
 
ΑΙΘΟΥΣΕΣ 154a, 154b

13.30-15.00

ΑΡΧΑΙΟ-ΠΑΙΧΝΙΔΙΣΜΑΤΑ

ΑΡΕΤΗ ΔΟΥΚΑ ΘΑΝΑΣΗΣ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ
 
ΑΙΘΟΥΣΑ 350

ΟΜΑΔΑ 5

TIN TIN

ΟΜΑΔΑ 6

GOUDOURIX

10.15-11.45

“JE JOUE ET J’APPRENDS - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ”

ATHIA TSITSIPI

ΑΙΘΟΥΣΑ 480

10.15-11.45

“ΚΩΜΙΚΟ-ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ
ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ...”

ΜΑΡΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ


ΝΕΛΛΗ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ 351

11.45-12.15

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

11.45-12.15

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

12.20-13.20

“ΜΑΓΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ”

ΑΝΝΑ ΤΖΙΜΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ
 

ΑΙΘ.154 a & 154b

12.15-13.25

“ROBOT-ΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ”

ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΣ

 
ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

13.30-15.00

“ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΣΚΑΛΙ...ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ”

EMMANUEL MAPPUS-IΩΑΝΝΑ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ- ΦΑΝΗ ΦΑΡΜΑΚΑΚΗ

 

ΑΙΘΟΥΣΑ 150

13.30-15.00

MATINEE CREPES !

VIVE LA CHANDELEUR !

ANOUCK BAUDOUIN

LITO KAMARAS

IOANNA KIRYKOU

CUISINE MATERNELLE

ΟΜΑΔΑ 7

IDEFIX

ΟΜΑΔΑ 8

SPIROU

10.10-11.00

“ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ {X}ΑΜΕΝΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ”

ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

ΑΙΘΟΥΣΑ 405

10.15-12.00

“ROBOT-ΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ”

ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΚΑΡΑΤΖΑΣ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

11.10-12.00

“ΦΩΣ & ΧΡΩΜΑ”

(ΧΗΜΕΙΑ)

Ι. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ
Α. ΜΠΟΥΡΑ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΧΗΜΕΙΑΣ

 

12.00-12.30

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

12.00-12.30

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

12.35-13.50

“ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ”

ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ

FRANTZ COLLARD & ΟΜΑΔΑ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

12.35-13.50

“LES PETITS LINGUISTES – 

ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΟΙ”

MARTHA ASFI

HALL & 419

13.50-15.00

“e-ΠΑΙXΝΙΔΙ SCRATCH”

(ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ)

ΚΩΣΤΑΣ ΣΧΟΙΝΑΣ

ΑΙΘΟΥΣΑ 215

14.00-15.00

“Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΙΣΘΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΩΝ”
(ΒΙΟΛΟΓΙΑ)

Σ. ΚΑΡΑΒΙΩΤΗ-E.ΚΤΙΣΤΑΚΗ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ

ΟΜΑΔΑ 9

AUTOMATIX

ΟΜΑΔΑ 10

MILOU

10.15-12.00

“ΚΟΥΖΙΝΟΧΗΜΕΙΑ”

Μ.ΑΛΙΣΑΒΑΚΗΣ

ΑΙΘΟΥΣΑ 150

10.15-12.00

“CHANTONS ET JOUONS ENSEMBLE !”

ΟΛΓΑ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ 410

12.00-12.30

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

12.00-12.30

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

12.35-13.40

“Η ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΘΕΡΙΣΜΟΥ”

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ

M.ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ-Ν.ΣΤΡΑΤΟΥ-Μ.ΑΡΧΟΝΤΟΥΔΗ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΧΟΡΟΥ

12.35-13.35

“ΦΩΣ & ΧΡΩΜΑ”
(ΧΗΜΕΙΑ)
 

Ι. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ & Κ.ΦΩΤΙΑΔΟΥ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΧΗΜΕΙΑΣ

13.50-15.00

“ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΖΟΡΟ”

(ΞΙΦΑΣΚΙΑ)

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ 

ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

13.40-15.00

“DRAMA,DRAMA,DRAMA”

M.ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ-Ν.ΣΤΡΑΤΟΥ-Μ.ΑΡΧΟΝΤΟΥΔΗ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΘΕΑΤΡΟΥ

ΟΜΑΔΑ 11

OVELIX

 

10.10-11.00

“ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ”

ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ

ΜΑΡΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ,

FRANTZ COLLARD & ΟΜΑΔΑ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ

 

11.10-12.00

“ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ {X}ΑΜΕΝΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ”

ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

ΑΙΘΟΥΣΑ 408

 

12.00-12.30

ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

 

12.35- 13.50

“Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΙΣΘΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΩΝ”
(ΒΙΟΛΟΓΙΑ)
 

Σ. ΚΑΡΑΒΙΩΤΗ-Π.ΜΠΟΥΡΛΗΣ

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ

 

14.00-15.00

“ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΧΟΡΟΥ-ΚΙΝΗΣΗΣ & ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ”

ΑΙΜΟΝΑΣ ΓΑΡΟΦΑΛΛΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

 

Postes en rapport