Οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου της Ελληνογαλλκής σχολής συμμετέχουν στο 11ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους «Cinema…διάβασες;»

Οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου σε συνεργασία με τους καθηγητές τους (κ. Ν. Κουτσοκώστα, κ. Μ. Παπαδοπούλου) συμμετέχουν στον 11ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους «Cinema…διάβασες;» προτείνοντας τη ταινία «Φύλοι».

Υπόθεση ταινίας: Με αφορμή το ανέβασμα της θεατρικής παράστασης «Το ημέρωμα της στρίγγλας», μια ομάδα μαθητών διαπιστώνει ότι τα κοινωνικά στερεότυπα του φύλου επιβιώνουν ακόμη στην καθημερινότητά τους.

Postes en rapport