Postes en rapport
-
Ο παππούς μου, ο ποιητής Θανάσης Κωσταβάρας juin 27, 2024SEI24 - Espace Presse & media avril 03, 2024
-
Οι μαθητές της Β’ Γυμνασίου πραγματοποίησαν ένα ταξίδι στο Στρασβούργο, πρωτεύουσα της Ευρώπης και της Αλσατίας. Κατά τη διάρκεια της διαμονής τους, είχαν την ευκαιρία να ανακαλύψουν τις ομορφιές της περιοχής, την ιστορική και αρχιτεκτονική κληρονομιά καθώς και τους ευρωπαϊκούς θεσμούς. Η επίσκεψη το σχολείο Erasme , με το οποίο το σχολείο μας έχει αδελφοποιηθεί, επέτρεψε στους μαθητές να αναπτύξουν δεσμούς μεταξύ τους .
Ένα ταξίδι πλούσιο σε εμπειρίες και ανακαλύψεις!