Βιβλίο : « Ολυμπιακοί και Παρολυμπιακοί Αγώνες Παρίσι 2024 »

Οι μαθητές της Β1 τάξης του ελληνικού τμήματος με καθηγήτρια την κ.Όλγα Δασκαλοπούλου συμμετείχαν με ενθουσιασμό στο συλλογικό έργο για τη δημιουργία βιβλίου για τους Ολυμπιακούς και Παρολυμπιακούς Αγώνες Παρίσι 2024, ένα βιβλίο που δημιουργήθηκε από τα γαλλόφωνα σχολεία της Αττικής.

Η έναρξη της εκπόνησης της εργασίας έγινε στις 7 Νοεμβρίου 2023 στην γαλλική Πρεσβεία με την υποδοχή εφτά Γυμνασίων και Λυκείων από κ. Laurence Auer πρεσβευτή της Γαλλίας στην Ελλάδα.

Αυτή η εργασία έφτασε στο τέλος της και μπορείτε να δείτε το βιβλίο αυτό στον παρακάτω σύνδεσμο:

Είμαστε όλοι πολύ περήφανοι που συμμετείχαμε στη δημιουργία αυτού του βιβλίου και ευχαριστούμε τη Γαλλική Πρεσβεία και το Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδας για αυτή την όμορφη και εποικοδομητική πρωτοβουλία.

Postes en rapport