Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-0
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-1
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-2
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-3
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-4
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-5
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-6
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-7
  • Εκπαιδευτική ημερίδα για τους εκπροσώπους μαθητών στο IFG-8

Τη Δευτέρα 14 Νοεμβρίου, μαθητές του Γυμνασίου και του Λυκείου και των δύο τμημάτων, εκπρόσωποι εκλεγμένοι από τους συμμαθητές τους, συμμετείχαν στην εκπαιδευτική ημερίδα του IFG.

Το πρωί, οι μαθητές μας επωφελήθηκαν από διάφορα εργαστήρια: όπως δημόσια ομιλία σε ομάδα, θεωρητική εκπαίδευση στη διαμεσολάβηση ομότιμών, προετοιμασία για συναντήσεις, γνώση της σχολής και των φορέων της κ.λπ.

Μετά από ένα διάλειμμα για ένα μικρό γεύμα στην καφετέρια του IFG, πραγματοποιήθηκαν ασκήσεις προσομοίωσης με τους μαθητές. Τέλος, μερικοί από αυτούς, εθελοντές Λυκείου, συμμετείχαν στην εκπαίδευση των διαμεσολαβητών.

Μια πολύ κατατοπιστική μέρα, που σχεδιάστηκε για να βοηθήσει τους μαθητές μας να εκπληρώσουν τα καθήκοντά τους ως εκπρόσωποι στο μέγιστο των δυνατοτήτων τους!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο IFG για την φιλοξενία του

Postes en rapport