Ομιλία Γιώργου Παναγιωτακόπουλου με θέμα «Διαχείριση Χρόνου, Αποδοτική Μελέτη»
  • Ομιλία Γιώργου Παναγιωτακόπουλου με θέμα «Διαχείριση Χρόνου, Αποδοτική Μελέτη»-0
  • Ομιλία Γιώργου Παναγιωτακόπουλου με θέμα «Διαχείριση Χρόνου, Αποδοτική Μελέτη»-1
  • Ομιλία Γιώργου Παναγιωτακόπουλου με θέμα «Διαχείριση Χρόνου, Αποδοτική Μελέτη»-2

Τη Παρασκευή 4 Φεβρουαρίου στο χολ της Σχολής μίλησε στους μαθητές της Σχολής ο κ Γιώργος Παναγιωτακόπουλος, Καθηγητής Φυσικής – Συγγραφέας – MSc. Το θέμα της ομιλίας ήταν «Διαχείριση χρόνου, αποδοτική μελέτη» για τις Πανελλαδικές εξετάσεις. Ένα θέμα γενικό και πολύ σημαντικό όχι μόνο για τους μαθητές του θετικού προσανατολισμού όπως θα περίμενε κάποιος αλλά για όλους τους τελειόφοιτους. Και έτσι έγινε. Όλοι οι μαθητές της Γ Λυκείου παρακολούθησαν την ομιλία και μέσα από δέκα ερωτήσεις που δόθηκαν και απαντήθηκαν με άμεση ψηφοφορία (Polling) οι μαθητές είδαν ότι τα προβλήματα που έχουν αλλά και οι προσπάθειες που κάνουν για να τα λύσουν τελικά είναι κοινά σε ένα μεγάλο αριθμό συμμαθητών τους. Ο κ Παναγιωτακόπουλος μέσα από τις απαντήσεις και τα αποτελέσματα των ψηφοφοριών, έπαιρνε τις αφορμές για να μιλήσει για τους τρόπους που θα μπορούσαν να βοηθήσουν ουσιαστικά στα προβλήματα που εμφανίζονταν.

Χωρίς η ομιλία να μπορεί να δώσει «απ’ ευθείας λύσεις», σίγουρα βοήθησε τους μαθητές να δουν τα λάθη που κάνουν κατά την μελέτη τους τον τρόπο με τον οποίο μπορούν να έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα.

Postes en rapport