Ειδήσεις - Νέα

Δημοσιογράφοι και ρεπόρτερ στην Εβδομάδα Τύπου και ΜΜΕ του LFH-ED
    26 Μάιος, 2017

"Ποια είναι η πηγή της πληροφορίας;", αυτό ήταν το θέμα που επιλέχθηκε από το Κέντρο για την εκπαίδευση στα μέσα ενημέρωσης και την πληροφόρηση, για την Εβδομάδα Τύπου και ΜΜΕ στα γαλλικά σχολεία το έτος 2017.en plus

Les élèves de 2nde Option théâtre du LFHED vous convient à la représentation « Delete »
    24 Μάιος, 2017

Les élèves de 2ndeOption théâtre du LFHED ont le bonheur de vous convier très prochainement à la représentation « Delete ... en plus

Succès de la soirée des anciens élèves
    21 Μάιος, 2017

Les anciens élèves du LFHED et de la rue SINA étaient invités à se retrouver lors d'une soirée festive qui ... en plus

La semaine du développement durable, du 15 au 19 mai 2017.
    21 Μάιος, 2017

Depuis 2015, le LFH ED est inscrit dans le programme « Ecole Développement Durable ».en plus

Une lauréate du concours de cartographie « Carte blanche » au LFHED
    19 Μάιος, 2017

Notre élève de 1èreS1, Athena Kolovos, fait partie des 64 cartographes professionnels, artistes, étudiants ou tout simplement amateurs, passionnés de ... en plus

• Χειμερινό camp 2017
    18 Μάιος, 2017

Εδώ και αρκετά χρόνια οι εξορμήσεις αθλητικού και φυσιολατρικού (plein air) περιεχομένου αποτελούν παράδοση για το σχολείο μας. Έτσι και φέτος διοργανώθηκε εκδρομή για χιονοδρομία (SKI) και χιονοσανίδα (SNOWBOARD), την περίοδο των χειμερινών διακοπών. Τρεις μέρες υπέροχες στο φιλόξενο βουνό του Παρνασσού όπου οι μαθητές μας, από το Γαλλικό και το Ελληνικό τμήμα, είχαν την ευκαιρία να εξασκηθούν ανά επίπεδα με το αγαπημένο τους χόμπυ υπό την επίβλεψη έμπειρων δασκάλων - εκπαιδευτών. Αν εξαιρέσουμε ότι την πρώτη μέρα ο καιρός δεν μας βοήθησε, τελικά όλα τα παιδιά ευχαριστήθηκαν, διασκέδασαν, έκαναν νέους φίλους, δοκίμασαν τις ικανότητές τους και γύρισαν κατενθουσιασμένα.

Και του χρόνου!en plus

Σελίδες