Ξεκινάει η νέα σχολική χρονιά 2018-2019 !
Την Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου, η Ελληνογαλλική Σχολή Ευγένειος Ντελακρουά θα έχει τη χαρά να ανοίξει ξανά τις πόρτες της στους μαθητές της οι οποίοι θα ανακαλύψουν τα έργα που πραγματοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια των καλοκαιρινών διακοπών.
Καινούριες αίθουσες τοποθετήθηκαν και εξοπλίστηκαν πλήρως για να στεγάσουν τους μαθητές κάποιων τάξεων του Γυμνασίου.

Παρακαλούνται οι γονείς όλων των τάξεων και τμημάτων να δώσουν ιδιαίτερη προσοχή στα μηνύματα που θα λάβουν αυτή τη εβδομάδα και μέχρι τη Δευτέρα το βράδυ από το σχολείο μας σε σχέση με τη διαδικασία της έναρξης του σχολικού έτους και κυρίως για την κατά κύματα υποδοχή των μαθητών του Δημοτικού.

Ο οδηγός έναρξης σχολικού έτους για τις οικογένειες που αφορά στη γενικότερη λειτουργία του σχολείου έχει ταχυδρομηθεί ηλεκτρονικά τον Ιούλιο στα ελληνικά και στα γαλλικά.

Σας υπενθυμίζουμε πως τα γραφεία μας θα είναι ανοιχτά αυτή την εβδομάδα μέχρι τη Πέμπτη 30 Αυγούστου μεταξύ 09:00 και 15:00
- Τη Παρασκευή 31 Αυγούστου από τις 12:00 και 14:00
- Τη Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου από τις 13:00 και 15:00 (γραμματείες και ταμείο)
Σχετικές αναρτήσεις