Χειμωνιάτικη αθλητική εβδομάδα 2019 - Γενικοί Όροι και Προϋποθέσεις – Ειδικοί Όροι Εγγραφής και Πληρωμής

Η Ελληνογαλλική Σχολή Ευγένιος Ντελακρουά οργανώνει από την Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου μέχρι και την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2019 μια αθλητική εβδομάδα για τους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού και του Γυμνασίου. Η πλαισίωση θα γίνει από προπονητές, επιλεγμένους/ες με βάση τις ικανότητες και τις γνώσεις τους στα ομαδικά αθλήματα κλειστού χώρου.

1. Γενικοί Όροι

1.1. Η φθινοπωρινή εκδρομή προτείνεται αποκλειστικά και μόνο σε μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου ως συνολικό πακέτο, από την Δευτέρα έως και την Παρασκευή. Εάν κάποιος/α δεν συμμετάσχει όλες τις ημέρες ή σε όλες τις προγραμματισμένες δραστηριότητες αυτής της περιόδου, δεν έχει δυνατότητα επιστροφής μέρους των χρημάτων του.

1.2. Η πλαισίωση των δραστηριοτήτων θα γίνεται με βάση το καθημερινό ωράριο από τις 09:00 έως τις 15:30

1.3. Η μεταφορά με λεωφορείο (Σχόλη/club «SEVEN »/Σχόλη), θα γίνεται το πρωί στις 8:30, ενώ η επιστροφή προβλέπεται στις 16:00.

1.4. Οι δραστηριότητες θα λάβουν χώρα στις εγκαταστάσεις του club «SEVEN » στην Ανθούσα.

1.5. Η ασφάλιση που έχει κάνει το Σχολείο παρέχει τις απαραίτητες εγγυήσεις για την παρακολούθηση των οργανωμένων δραστηριοτήτων.

1.6. Κατά την διάρκεια των δραστηριοτήτων, τα παιδιά είναι υπό την ευθύνη του προπονητή που τα πλαισιώνει.

1.7. Η φθινοπωρινή εκδρομή έχει οργανωθεί σε τρεις ηλικιακές ομάδες : μικροί – μεσαίοι - μεγάλοι

1.8. Οι μαθητές και οι μαθήτριες οφείλουν να τηρούν τον κώδικα δεοντολογίας και συμπεριφοράς, καθώς και τον Κανονισμό του Σχολείου, όπως προβλέπονται για τις σχολικές δραστηριότητες.

2. Ειδικοί Όροι Εγγραφής

2.1. Οι αιτήσεις εγγραφής θα γίνονται δεκτές από την 26η Ιανουαρίου. Προκειμένου να είναι εύρυθμη η διοργάνωση και με δεδομένο τον περιορισμένο αριθμό θέσεων (60 μαθητές), σας ζητούμε να εγγράψετε τα παιδιά σας το γρηγορότερο δυνατό. Οι αιτήσεις υποβάλλονται διαδικτυακά στην ιστοσελίδα μας: https://lfh.edu.gr/el/aes/inscription-camp-d-hiver.

2.2. Οι εγγραφές επικυρώνονται στον βαθμό που υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις, με βάση την σειρά παραλαβής των συμπληρωμένων και υπογεγραμμένων εντύπων, κατόπιν εξόφλησης του συνόλου του εφάπαξ ποσού.

3. Χρεώσεις

Η συνολική χρέωση είναι 150 ευρώ και σε αυτήν την τιμή περιλαμβάνεται η μεταφορά (Σχόλη/club «SEVEN »/Σχόλη), η πλήρης σίτιση, και η πλαισίωση των δραστηριοτήτων.

4. Ειδικοί Όροι Πληρωμής

Όλες οι πληρωμές πρέπει να λάβουν χώρα στο Ταμείο της Οικονομικής Υπηρεσίας του Εκπαιδευτικού Ιδρύματος:

Επί τόπου από τις 09:00 έως και τις 14:00,

Ή με τραπεζικό έμβασμα στους ακόλουθους λογαριασμούς με την αναφορά «Χειμωνιάτικη αθλητική εβδομάδα 2018»: θα θέλαμε να μας στείλετε αντίγραφο του παραστατικού της τραπεζικής συναλλαγής με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή φαξ αναγράφοντας και το ονοματεπώνυμο του παιδιού (caisse@lfh.gr / φαξ: 211 300 91 42).

ALPHA BANK

Αριθμός Λογαριασμού 138002002001940

SWIFT CODE CRBAGRAAXXX

IBAN GR0701401380138002002001940

EUROBANK

Αριθμός Λογαριασμού 00 2600459 10200348325

SWIFT CODE ERBKGRAA

IBAN GR0802600450000910200348325

Όροι Πληρωμής

Κατά την εγγραφή: καταβολή άπαξ του ποσού των 200 ευρώ ανά εγγεγραμμένο παιδί.

5. Ακύρωση

5.1. Σε περίπτωση ακύρωσης της συμμετοχής με τη βούληση του συμμετέχοντα, περισσότερο από 8 ημέρες πριν την ημερομηνία έναρξης της εκδρομής, θα παρακρατείται ποσό της τάξης των 100 ευρώ για τα έξοδα κράτησης (καταφύγιο).

5.2. Η ακύρωση συμμετοχής με τη βούληση του συμμετέχοντα, όταν δηλώνεται λιγότερο από 8 ημέρες πριν από την ημερομηνία έναρξης της εκδρομής, δεν θα δίνει δικαίωμα για καμία επιστροφή χρημάτων.

5.3. Τυχόν διακοπή της συμμετοχής με τη βούληση του συμμετέχοντα, για οποιονδήποτε λόγο, καθώς και/ή τυχόν παραίτηση από οποιεσδήποτε παροχές που περιλαμβάνονται στο συνολικό πακέτο, δεν θα δίνουν δικαίωμα για καμία επιστροφή χρημάτων.

5.4. Ακύρωση και τροποποίηση με τη βούληση της Ελληνογαλλικής Σχολής Ευγένιος Ντελακρουά:

Η διοργάνωση της χειμωνιάτικης αθλητικής εβδομάδας καθορίζεται από τον αριθμό των εγγεγραμμένων συμμετεχόντων (τουλάχιστον 24). Επιπλέον το Σχολείο επιφυλάσσεται του δικαιώματός του να την ακυρώσει ξαφνικά, σε περίπτωση έκτακτης ειδοποίησης από τις Υπηρεσίες του Προξενείου για λόγους ασφαλείας. Σε αυτήν την περίπτωση το σύνολο των 150 ευρώ θα επιστραφεί στις οικογένειες ή αλλιώς, δύνανται να διαλέξουν οι οικογένειες να τους αφαιρεθεί από τα δίδακτρα του σχολικού έτους 2018-2019.