Οι Ambassadeurs en herbe …. Στη Λισαβόνα
  • Οι Ambassadeurs en herbe …. Στη Λισαβόνα-0
  • Οι Ambassadeurs en herbe …. Στη Λισαβόνα-1

Οι μαθητές μας για πρώτη φορά λάβανε μέρος στο projet Ambassadeurs en Herbe που πραγματοποιήθηκε στη Λισαβόνα. Οι παρουσιάσεις των παιδιών τoυ LFHED ήταν εξαιρετικές στους αγώνες λόγου που διεξήχθησαν σε ευρωπαϊκό επίπεδο (γαλλικά σχολεία της AEFE zone Europe Sud-Est et zone ibérique).

Ο Κωσταντίνος εξέπληξε την επιτροπή με την ωριμότητα που επέδειξε στον λόγο που εκφώνησε.

Η Κατερίνα ξεχώρισε κατά τη διάρκεια των συζητήσεων στον τρόπο που έπαιρνε τον λόγο, με την επιχειρηματολογία και τον τρόπο πειθούς της. Το ίδιο και η Rozet η οποία πάντα έκανε πολύ εύστοχες ερωτήσεις.

Ξεχωριστή μνεία πρέπει να γίνει για την εντυπωσιακή και συγκινητική παρουσίαση της Μυρτώς όπως και οι συνόψεις στα αγγλικά της Ιωάννας.

Μπράβο στους μαθητές μας, ένα μεγάλο ευχαριστώ στους καθηγητές και στους γονείς για τον τρόπο που επένδυσαν σε αυτό το πρόγραμμα και...

Τα λέμε του χρόνου !