Η πλειονότητα των τελειόφοιτων μαθητών της Ελληνογαλλικής σχολής Ευγένιος Ντελακρουά πέτυχε στη σχολή που στόχευε !

Πέρασαν οι ατέλειωτες εβδομάδες αναμονής και επιτέλους οι μαθητές του ελληνικού τμήματος γνωρίζουν τις σχολές στις οποίες εισάγονται στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Η πλειονότητα των υποψηφίων μαθητών της Ελληνογαλλικής σχολής Ευγένιος Ντελακρουά πέτυχε στη σχολή που στόχευε. 90,4 % των μαθητών μας θα παρακολουθήσει τις σπουδές του σε ΑΕΙ και 9,6 % σε ΤΕΙ. Πατήστε εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες.

Τα αποτελέσματά μας και φέτος είναι εκπληκτικά. Αποτυπώνουν τους καρπούς των προσπαθειών όλων μας, των καθηγητών, των μαθητών, των γονιών τους και όλων όσοι στηρίζουμε με το έργο μας αυτή την στόχευση.

Καλή πανεπιστημιακή χρονιά στους νέους φοιτητές και καλή σχολική χρονιά σε όλους τους μαθητές, καθηγητές και προσωπικό της Ελληνογαλλικής σχολής Ευγένιος Ντελακρουά !