Εξωσχολικές δραστηριότητες αθλητικού περιεχομένου 2017-2018 - AS

Οι μαθητές μπορούν να λάβουν μέρος ΔΩΡΕΑΝ σε μία ή περισσότερες δραστηριότητες ανάλογα με το πρόγραμμά τους είτε κατά το διάλειμμα (5η & 6η ώρα) είτε τα απογεύματα (8η & 9η ώρα)

ΕΞΩΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (14.40-16.25)

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ SH & SF

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Frantz Collard

Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή λειτουργούν κανονικά τα σχολικά λεωφορεία στις 16.25.

Οι εγγεγραμμένοι μαθητές στις απογευματινές δραστηριότητες θα έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν σε φιλικούς αγώνες με άλλα σχολεία της περιοχής.

Στο τέλος της χρονιάς θα έχουν τη δυνατότηα να γνωρίσουν διάφορες άλλες δραστηριότητες : skate, ultimate, base-ball,boomerang, αναρρίχηση.

Οι μαθητές μπορούν ανάλογα με το πρόγραμμά τους να εγγραφούν σε παραπάνω από μία δραστηριότητες.

Σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε την φόρμα εγγραφής προκειμένου να επιβεβαιώσετε την επιλογή του παιδιού σας. Θα σας αποσταλεί στην ηλεκτρονική σας διεύθυνση το κουπόνι εγγραφής του παιδιού σας για τις δραστηριότητες της επιλογής του που θα δοθεί στους καθηγητές της φυσικής αγωγής της τάξης τους.

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ :

3e-Γ'ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ

Georges Diakonis

Η συμμετοχή στις μεσημεριανές δραστηριότητες στη διάρκεια του διαλείμματος προϋποθέτει ότι οι μαθητές θα φάνε ένα σύντομο και ελαφρύ γεύμα. Ένα καλό πρωινό και δεκατιανό είναι απαραίτητα.

Τα εσωτερικά πρωταθλήματα είναι αγώνες που γίνονται κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους με μέγιστο τη συμμετοχή σε 5 έως 6 αγώνες.

Ένα ειδικό έντυπο εγγραφής στα εσωτερικά πρωταθλήματα θα δοθεί στους μαθητές από τους υπεύθυνους διοργανωτές.